26Birželio 4 ir 9 dieną 5 klasės moksleiviai susiruošė keliauti į Kuršių Neriją. Pirmiausia sustojome Klaipėdoje, Smiltynės perkėloje ir plaukėme keltu per Kuršių marias. Mokiniai buvo džiaugsmingai nusiteikę, stebėjo prisišvartavusius laivus. Persikėlę keltu, autobusu vykome link delfinariumo ir stebėjome nuostabų delfinų pasirodymą. Toliau vykome į Pilkąsias (Mirusias) kopas, tai 4 buvusių užpustytų kaimų, Liudviko Rėzos gimtinės, Karvaičių kaimo ir 2 senų kapinaičių vietos, savaiminės kilmės miško augalija bei po smėliu palaidoti šimtamečiai miškų dirvožemiai. Dėl stiprių vėjų šiose kopose susidaro įspūdingos daubos ir išgraužos, kai kur iš po smėlio išlenda senųjų dirvožemių fragmentai. Po to keliavome į Nidą, lipome į Parnidžio kopą, nuo jos viršūnės grožėjomės nuostabia pajūrio gamta. Tai pustoma smėlio kopa Nidos pietuose, Kuršių Nerijoje, 52 m virš jūros lygio. Ant kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė, 1995 m. pastatytas saulės laikrodis. Tik pastatytas jis buvo 12 metrų aukščio, 200 tonų svorio, tačiau 1999 m. gruodžio 4 d. praūžęs uraganas „Anatolijus“ apgadino laikrodį ir iki 2011 m. jo „rodyklės“ aukštis buvo dvigubai mažesnis. Tai unikali vieta, Kuršių Nerija vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. 2011 m. laikrodis atstatytas. Laikrodžio autorius Ričardas Krištopavičius. 36Vietiniai gyventojai mano, kad pavadinimas kilęs nuo frazės „perėjusi per Nidą“, nes kopa kelis kartus „perkeliavo“ per Nidos gyvenvietę. 1675–1854 metais čia buvo užpustyti keturi Naglių kaimai. Apie kopą veda 1,8 km Parnidžio pažintinis takas. 2011 m. saulės laikrodis atstatytas. Tai 13,8 m aukščio akmens stulpas, sveriantis 36 tonas. Ant šalia jo iškilusių nedidelių pakopėlių, padengtų granito plokštėmis, iškaltos valandų ir pusvalandžių įraižos, taip pat po vieną kiekvienam mėnesiui, ir dar keturioms saulėgrįžoms ir lygiadieniams. Grįžtant aplankėme Kormoranų koloniją, tai didžiausia ir seniausiai, dar iš XIX amžiaus žinoma šių paukščių perimvietė Lietuvoje. 2005 metais kolonijoje perėjo apie 2800 porų kormoranų ir daugiau kaip 300 garnių porų. Vien tik žuvimis mintantys kormoranai pastaruoju metu tiek žmonėse, tiek žiniasklaidoje tapo pastovių svarstymų, ginčų objektu. Kaip konkurentų jų nekenčia marių žvejai, dėl perimvietėje nudergto ir džiūvančio seno pušyno. Radę puikias perėjimo ir maitinimosi sąlygas, šie paukščiai kol kas vis dar plečia savo koloniją.Aplankėme ir Juodkrantę. Ten vaikščiojome Raganų kalne.

Mums tai buvo be galo smagi, graži, įdomi ekskursija.

Informaciją parengė 5 klasės mokinės: Ugnė Patašiūtė ir Augustė Juškaitė

sypsenaNetruko prabėgti mokslo metai. 1–4 klasių mokiniai, laukdami vasaros atostogų, savo džiugia nuotaika pasidalino Pradinukų savaitės renginių metu.

Savaitė prasidėjo piešiniais ant asfalto „Šypsenėlė vasarai“, skirtais Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Buvo smagu žiūrėti kaip kiekvienas su užsidegimu panyra į kūrybinį procesą ir stengiasi kuo gražiau išreikšti šypseną savo piešinyje.

vasaraAr vaikai pa­si­ruo­šę sau­giai pra­leis­ti vasaros atostogas? Visuomenės sveikatos specialistė Vilma Mažeikaitė priminė mokiniams kodėl  ne­ga­li­ma šo­ki­nė­ti į van­de­nį ne­ži­no­mo­se vie­to­se, kur­ti lau­žus miš­kuo­se ir par­kuo­se, esant stip­riam griaus­ti­niui slėp­tis po me­džiais, kaip apsisaugoti nuo perkaitimo saulėje, kaip ištraukti įsisiurbusią erkę ar bitės geluonį, kokiu numeriu kviestis pagalbą.

 

eismasVasaros atostogos - tai pats smagiausias poilsio, žaidimų ir pramogų laikotarpis. Tačiau kartais per didelis atsipalaidavimas, kai primirštamos saugaus elgesio taisyklės, atneša ir nelaimingus atsitikimus. Dažnai vaikų vasaros pavojai tyko kiemuose ir gatvėse. Kad vasaros atostogos būtų saugios važinėjantis dviračiais  ir paliktų tik malonius prisiminimus, vaikams priminė Saugaus eismo diena.  Į ją gausus 1-4 klasių mokinių būrys atvyko dviračiais. Savo gebėjimus valdyti šią transporto priemonę išmėgino lenktyniavimo ir figūrinio važiavimo rungtyse, kurias visi labai puikiai įveikė.  Tikimės, kad  vasaros atostogų metu vaikai prisimins, jog su dviračiais, neturint 14 metų arba dviratininko pažymėjimo, galima važinėti tik kiemuose   apsivilkus liemenes.

teatrasMokytoja Onutė Unikauskienė  visada turi idėjų, tad nenuostabu, kad ir šį kartą jos vadovaujamo neformalaus ugdymo  dramos būrelio mažieji aktoriai pradžiugino  įdomiu ir pamokančiu  spektakliuku „Stebuklingoji šalis“, kurį parodė Teatro dienos metu. Šaunuoliai pirmokėliai! Jie ne tik puikiai vaidina, bet ir gerai mokosi. Tuo įsitikinome Abėcėlės šventės metu – scenoje pirmokai deklamavo, dainavo, grojo  ir puikiai šoko, o svarbiausia, kad jau susidraugavo su visomis raidelėmis ir lengvai jas „gano” knygelėse. 

Sportas - sveikata! Su  šiuo šūkiu pradinukai nekantriai  laukė Sporto šventės. Juos sudomino naujoviškas, žaismingas kolektyvinis žaidimas. Vaikai  noriai ir aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse, kuriose nugalėjo Draugystė.

ketvirtokaiKetvirtokai surengė tėveliams, mokytojams ir mokiniams gražų atsisveikinimo koncertą. Jie gegužės 29 dieną  visus sukvietė į aktų salę  ir parodė, ką išmoko per ketverius metus. Vaikai scenoje deklamavo, šoko ir dainavo, o žiūrovai koncerto metu negailėjo plojimų. Ketvirtokai atsisveikino su savo pirmąja mokytoja Virginija Kasparaitiene – skyrė jai gražiausius žodžius, dėkojo už meilę ir rūpestį. Tą dieną jiems buvo įteikti pradinio mokslo baigimo pažymėjimai.

Pradinukų savaitė baigėsi mokinių apdovanojimais už puikų mokymąsi, gerus pasiekimus konkursuose bei olimpiadose.

Tegul visiems vasara bus turininga, pilna įdomių nuotykių, malonaus poilsio ir pramogų!

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 55 svečiai ir narių nėra