PAŽINK VALSTYBĘ

2017 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Ugdymo plėtotės centras drauge su partneriais įgyvendina projektą „Pažink valstybę“, kurio tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas, jų sprendimo būdus ir pagal galimybes įsitraukti į šių problemų sprendimą savo gyvenamojoje vietovėje.

 Projekto metu mokiniai drauge su mokytojais vyks į pasirinktas viešojo sektoriaus institucijas savo mieste/rajone ir vėliau Vilniuje, kur turės galimybę susipažinti su jų veikla, aktualiausiais darbais ir kylančiomis problemomis bei pasiūlyti jų sprendimo būdą, taip pat, pagal galimybes, įsitraukti į problemų sprendimus. Tokiu būdu mokiniai skatinami įsitraukti į pilietines veiklas, geriau pažinti valstybės valdymą, ugdytis pilietiškumą bei prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį.

                      Dalyvauti projekto veiklose buvo pakviesti šeštų–vienuoliktų klasių mokiniai su ne mažiau kaip vienu mokytoju. Iš 140 pretendavusių ugdymo įstaigų dalyvauti projekte buvo pakviestos 60 mokyklų iš 22 savivaldybių. Jos buvo atrinktos remiantis geografiniu (teritoriniu), socialiniu ekonominiu ir daugiakalbės aplinkos kriterijais. Tarp atrinktų mokyklų – net keturios iš Šakių rajono savivaldybės. Tai Šakių  “Žiburio” gimnazija, Griškabūdžio gimnazija, Šakių rajono Sintautų pagrindinė Mokykla ir Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla.

Mūsų mokyklą projekte atstovauja 8 klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės Dianos Baužaitės – Mikužienės ir socialinės pedagogės Astos Meškutės. Projekto koordinatorė mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Ūsienė.

Darni mokykla

Programos tikslas: ugdyti visuomenės sąmoningumą, suteikiant žinių ir gebėjimų reikalingų kurti tvarias ugdymo įstaigų bendruomenes, gebančias veiksmingai valdyti ir naudoti išteklius, derinant aplinkos apsaugą, socialinį teisingumą ir ekonomikos vystymąsi.

Kūrybinės partnerystės

Šios Ugdymo plėtotės centro vykdomo projekto metu 2011-2014 metais Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose bus pritaikyta Jungtinėje Karalystėje sukurta, tarptautinio pripažinimo sulaukusi „Kūrybinių partnerysčių” programa. Programos metu, bendradarbiaujant mokytojams, kūrėjams ir mokiniams, bus rengiami ir įgyvendinami kūrybiški, kiekvienoje mokykloje skirtingi projektai, sprendžiantys bendrojo ugdymo problemas ir ugdantys mokinių kūrybingumą. Numatoma, kad programoje dalyvaus 100 bendrojo ugdymo mokyklų. Pirmaisiais „Kūrybinių partnerysčių“ įgyvendinimo metais (2011-2012 metais) galimybę dalyvauti programoje turės 40 mokyklų.

Mokslo ir technologijų populiarinimas

Įgyvendinant projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ siekiama pabrėžti mokslo ir inovacijų svarbą, skatinti visuomenės norą ir gebėjimus suprasti bei naudoti mokslo pasiekimus kasdienybėje. Taip pat bus ugdomi Lietuvos mokslininkų, tyrėjų gebėjimai populiarinti mokslo ir technologijų naudą bei rezultatus. 

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Vakcinavimas

5

Ką apie tai sako:

Alvydas Unikauskas: PDF

Irena Pivoriūnienė: PDF

Benediktas Jonuška: Video

Edgaras Kulikauskas: Video

Arvydas Ambrozaitis: Video

Martynas Gedminas: Video

Andrius Macas: Video

Ramunė Kalėdienė: Video

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 206 svečiai ir narių nėra